Edukační kurz vaření

Nadační fond docentky Bohunky Blehové pro nemocné fenylketonurií ve spolupráci s Národním sdružením PKU a jiných DMP pořádá Edukační kurz vaření.

Místo konání: Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4, ulice 5. května 51

Termín kurzu: pátek 20. 5. 2022

Čas: od 9 do 16,30 hodin

Kurz je určen přednostně pro rodiče batolat i starších dětí. V případě volných míst je možné kurz doplnit i dospělými pacienty. Cílem kurzu je především praktické odzkoušení základních jídel s nízkým obsahem fenylalaninu.

V odborné části programu během dopoledne se budeme věnovat problematice fenylketonurie. Odpoledne od 12,00–16,30 hod. budeme pokračovat v přípravě dietních jídel. Prosíme vás, abyste zvážili, zda přijedete s dětmi. V zájmu plynulosti školení by bylo třeba, aby se v době probíhajícího programu jeden člověk z rodiny dítěti věnoval a zajistil jeho potřeby.

Vzhledem k pandemii Covidu-19, která ještě přetrvává, je nutné dodržovat hygienická pravidla. Pokud dojde k většímu rozvolnění protiepidemických opatření, budou následné předpisy pro účastníky kurzu aktualizované těsně před konáním kurzu.

Co budete potřebovat?

Psací potřeby, na společné vaření pracovní oblečení a dobrou náladu.

Jak se přihlásit?

Potvrďte svoji účast telefonicky paní Komárkové (tel. 267 162 562) nejpozději do 15. 5. 2022.

Program

9,00–10,00 Opakování o PKU (MUDr. R. Tyčová)

Zvýšené hladiny Phe, pátrání po příčinách

Genetika a PKU

10,00–11,30 Rady a tipy při vaření dietních jídel (J. Komárková)

Organizační příprava na odpolední vaření

12,00–16,30 Praktické odzkoušení přípravy dietních jídel (J. Komárková, V. Šmejkalová)

Poznámka: Je možný hromadný odchod některých účastníků z Kliniky dětí a dorostu FNKV na VOŠZ s nutriční terapeutkou Janou Komárkovou v 8:00 hod., doprava MHD.